Podzimní soustředění Tatry 2017 s TOP-OL

28. září v den české státnosti jsme vyrazili k bratrům Slovákům do Vysokých Tater na podzimní soustředění. Po trochu komplikovanějším naplánování hromadného odjezdu jsme nakonec vyrazili rozděleni na dvě úderné skupiny, z nichž první byla ve složení: Aleš, Vacoš, Luke, Bříza, Honza, a přátelé klubu: Zdenda, Lucka, Pavla a Zuzka. Druhá pak ve složení: Muša, Verča a Pikit.

Tento den první skupina stihla absolvovat metodickou přípravu a trochu se rozlézt, druhá však díky útrapné šestihodinové cestě tuto metodiku nestihla. Pro všechny pak bylo velmi příjemné zjištění, že máme na povale hotelu Pod Popradským plesem každý svou postel. Také, jak se později ukázalo, bylo velmi příjemné nafasování špuntů do uší od chrápače Aleška, který na to v noci nebyl sám.

Druhý den pak za krásného slunečného počasí začala realizace plánů dvou skupin – lezecké a trekové. Treková skupina vyrazila na cestu na Rysy a lezecká do Mengusovské doliny na lezení na Voliu vežu a Žabieho kôňa. Tříhodinový nástup ke stěně nebyl přes naše nadšení žádný problém, avšak ležící sníh bez patřičného vybavení nám zkazil plány vylézt na Žabího koně. A tak nám všem zbyla k lezení Volia veža. Lezení ve čtyřech skupinách nebyla žádná komplikace, protože cest bylo k výběru dost. Leč velký mrak a oblačnost, která záhy dorazila, nám pokazila výhledy a tím trochu znehodnotila zážitek z výstupu. Vrcholu jsme však ve zdraví dosáhli všichni a nakonec musíme být rádi, že alespoň nepršelo, přestože Norové předpovídali jinak.

Večer po návratu byla pro nás nachystaná báječná přednáška o lezení, lyžování a jiném dobrodružství od – v těchto odvětvích – velmi zdatné Slovenky Petry Poganyové.

V sobotu ranní počasí vypadající stejně dobře a slunečně jako v pátek slibovalo báječný den, avšak naše nedůvěra v jeho stálost dosti ovlivnila rozhodování o dalším lezeckém plánu, a tak jsme se rozhodli vyměnit delší nástup a velké výhledy za kratší nástup a sportovnější výkony. Rozdělení do třech lezeckých skupin bylo velmi povedené a každý, si myslím, výkonnostně přišel v místním sportovnějším sektoru Ostrva na své. Počasí toho dne podrželo, výhledy byly a na některých štandech už se tak nemrzlo, ale opalovalo a na jiných zase létalo ve větru. Večer pak přišla velmi příjemná družba, sauna a jiné radovánky.

Oprávněné obavy ze zdlouhavé cesty nás v neděli ráno vyhnaly k brzkému odjezdu a jak to tak bývá v zákonech schválnosti, počasí bylo tak krásné, že se nám nikomu pryč nechtělo.
Na závěr velké díky Aleškovi, který vše zajistil tak, jak slíbil. Na příštím soustředění čusík.

Moucha.

Zdolané cesty:

Volia veža:

  • Hvezdova cesta 6+
  • Štáflovka 5-
  • Jižní rebro 3

Ostrva:

  • Carpe diem 8-
  • Májová 6-
  • Ihla v Ostrve 4
Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *