Zillertal – podzimní soustředění

Během prodlouženého víkendu 26. – 29. 9. 2019 jsme navštívili rakouský Zillertal, kde jsme se “trochu” pověnovali lezení; v pátek bouldering (Ginzling Wald), v sobotu lano v Ewige Jagdggründe a v neděli opět boulder v horském ráji Sundergrund. Každý se vyblbl do sytosti a něco hodnotného přelezl.

Alča prožila své první líbanky Honeymoon 6C ve stylu flash. Byl to Alóškův první!!! přelez v této obtížnosti. Navíc měla několik velice slibných pokusů v dalších 6C a 6C+. Bříza se proskočil jako jediný definovaným ale velice hezkým bouldrem Dynamo 7A+ solo. Za co vděčí titanové ruce, jak jsme se dozvěděli později. K tomu přidal další kousky do obtížnosti 6C – 6C+. Mistr plotny a slova Moucha vytancoval Sundergrund signature liepak Wackelpudding 6B solo, kde měl nejlepší lezečky ze všech. Betonové nohy a tělo ukázal i v Pinky and the Brain za 7B/B+ !!! Je to jeho první boulder v této obtížnosti! Další 6Cčka pobral jako kytičky z horských lesů a luk. Aleš zvaný “Starý” pro své kloubní potíže s kolenem nelenil a levé koleno si přelepil. S Mouchou solo probzučel taky přes Pinky and the Brain, onsajtnul Käpt´n Hook za 7A+ a další kousky 6C-6C+.

Že bylo celé soustředění jeden velký vydařený večírek s dalšími turisticko-lezeckými kamarády ani nemá smysl komentovat víc. Jsme rádi, že si s námi zalezl i Fišin s Maxíkem, ve kterém vidím veliký lezecký potenciál. Jednoletý Max má taneční techniku Džeksna, železné tělo otce Fišina a pevné smečařské ruky maminky Nadi. Horami s radostí prolézal kromě Nadi i Zdenál. Ten nás po večerech zásoboval příběhy prožitků vůní a výhledů, které během dne naskákaly do jeho šedého batohu.

Bylo to výborné a horám zdar!

posted by Aleš Obr

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *