Haimaom boulder cup 2019

První červnovou sobotu se prášilo magnéziem i na nevšedních místech v centru moravské metropole. Letos jsme totiž uspořádali první ročník boulderingového open závodu Haimaom boulder cup. Název „Haimaom“, který nese logo závodu, patří nadaci zabývající se podporou transplantace kostní dřeně. Cílem celého projektu totiž bylo upozornit na problematiku dárcovství kostní dřeně. Závodníci a diváci se tak přímo na místě mohli dovědět více informací a zároveň přihlásit do registru dárců a zdravotníky jim byl přímo na místě odebrán výtěr z úst pro vstupní vyšetření. 

Že se bude jednat o závody, které Olomouc ještě nezažila, předznamenal už počet kvalifikačních míst. Své síly do finále poměřili závodníci na 30-ti boulderových problémech na stěně Flashwall, lezeckém centru Pajkland a v letním kině, kde organizátoři vystavěli ve venkovním amfiteátru konstrukci s jednotlivými profily. Stavěčské trio ve složení Tomáš „Krkavec“ Doubravský, Aleš „Starý“ Obr, Zdeněk „Rumpál“ Runštuk připravilo linky všech obtížností, takže v kvalifikaci si zalezl opravdu každý. Ovšem finále už byla pořádná bitva. Čtyři finálové bouldry v 4 minutových limitech rozhodly o nejlepších. Za doprovodu beatů místních Dj’s a povzbuzování publika nezbývalo finalistům nic jiného, než nechat na pódiu všechno.

Klub reprezentovala Světlana Hrachovinová a Veronika klásková, přičemž oběma se podařilo dostat do finále a Světle se podařilo urvat bednu. Gratulace!

Děkuje všem partnerům akce, kteří závod podpořili,  a tleskáme devíti novým registrovaným dárcům kostní dřeně, kteří se v průběhu závodu do registru přihlásili. 

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *